Прва победа у сезони 22/23!

Наша екипа је синоћ на свом терену савладала КК Железничар из Инђије резултатом 80:73, по четвртинама 18:10, 21:22, 17:20, 24:21.

Изабраници тренера Вигњевића, предвођени веома расположеним капитеном Томићем, били су приметно разигранији у нападу, али и борбенији у одбрани у односу на претходне дуеле.

„Светац“ је током већег дела утакмице имао резултатску предност. Гости су ипак успели неколико минута пред крај сусрета да изједначе, а потом и поведу кошем разлике. Срећом, то није пољуљало домаће играче, који су смогли снаге да у финишу и дефинитивно преломе сусрет у своју корист.

На овој утакмици своје прве минуте у дресу Светог Ђорђа уписао је Стефан Рокнић, наше најновије појачање из редова зрењанинског Пролетера.

За крај треба напоменути и чињеницу да тим из Инђије у прва три овосезонска кола није знао за пораз. Према томе, верујемо да тренутна позиција нашег клуба на табели није реална наспрам квалитета који екипа поседује.