Пионири трећи у Војводини

Пионирска екипа кошаркашког клуба Свети Ђорђе освојила је треће место на завршном турниру за првака Војводине који се играо у Новом Бечеју. На жалост свих љубитеља кошарке у Житишту, млади кошаркаши тренера Дарка Јосића нису успели да остваре прошлогодишњи резултат кад су постали прваци покрајине. Евидентно је,  да без најбољег играча Дина Радончића, који је прешао у Барселону, више од трећег места није се могло остварити, а за утеху служи да се екипа пласирала на завршни турнир за првака Србије.

У првој утакмици Војводина Нови Сад савладала је Свети Ђорђе 80:76,  у другом мечу Спортс Ворлд је савладао Житиштане 65:59 а у трећој утакмици Свети Ђорђе је савладао Баскетбол Старс из Футога 78:68. У клубу истичу да су изузетно задовољни оствареним резултатом и убеђени су да ће пионирска екипа пружити добре партије на завршном турниру првенства Србије, са реномираним клубовима као што су Партизан, Црвена Звезда и други.