Драма у мечу са Данубиусом

У 7. колу пионирске лиге у дербију кола у ком се одлучивало ко ће поред новосадске Војводине ићи на финални турнир, пионири Светог Ђорђа савладали су у Новом Саду екипу Данубиус резултатом 79:82. Екипа из Житишта је на крају треће четвртине водила 12 поена разлике а у последњој четвртини долази до преокрета, тако да се играо продужетак. Да свима буде јасно колика је тензија владала на овој утакмици, навешћемо неколико детаља из 4/4. Најбољи играч Светаца, Болозан, је искључен, обе екипе су добиле по неколико техничких грешака, а судије су прекинуле утакмицу и избациле публику из хале. На срећу по госте завршило се победом, са којом су на најбољем путу да се пласирају на завршни турнир од четри екипе, који ће одлучити ко је нови пионирски првак Војводине. Следеће 8. коло игра се у недељу 02.03.2014. са почетком у 16.00. У Житиште долази Спартак из Суботице где се очекује сигурна победа играча трнера Дарка Јосића који су у Суботици у првом делу убедљиво тријумфовали.